Змінено порядок справляння Туристичного збору

 Бориспільське управління ГУ ДФС у Київській області повідомляє наступне з 01.01.2019 р. набрав чинності Закон України від 23.11.2018 № 2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», яким внесено зміни до порядку оподаткування, в тому числі і в частині місцевих податків і зборів. Так, відповідно до положень Закону №2628 повністю змінено порядок справляння Туристичного збору.

Зокрема, встановлення ставок Туристичного збору  та визначення переліку агентів з Туристичного збору  згідно ст.268 Кодексу, яка з 01.01.2019 викладена в оновленій редакції щодо основних, передбачених ст. 7 Кодексу, елементів Збору:

  • платники – доповнено категорією суб’єктами, які тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі);
  • податкові агенти – розширено перелік категорій суб’єктів, які надають туристичну послугу та на яких покладається обов’язок податкових агентів; водночас встановлена обов’язкова у мова ідентифікації податкових агентів шляхом оприлюднення Радою переліку податкових агентів на власному офіційному веб-сайті.

268.5. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)

268.5.1. Згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

268.5.2. Згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 цієї статті, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 цієї статті;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

 

в) юридичними особами, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

« повернутися до списку новин

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

 

Логін: *

Пароль: *